Sobota, 3 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyLasagne platí za oblíbenou italskou klasiku, dáte si je také?

Lasagne platí za oblíbenou italskou klasiku, dáte si je také?

Zrzavý kocourek je miluje, stejně jako další miliony lidí po celém světě. Když se totiž řekne lasagne, gurmánům zasvítí oči jako dvě baterky. Recept se může někomu zdát poměrně složitý, ale věřte, že vynaloženého času rozhodně nebudete nijak litovat. Jde totiž o specialitu, která je Itálii vlastní. Při přípravě podobných jídel není kam spěchat, ale odměna bude vynikající. Jak říká klasik, kdo si počká, ten se také dočká. Když si uděláte tuhle dobrotu doma, z ingrediencí, jimž věnujete svůj čas, budete mít pocit dobře odvedené práce v kuchyni. A celá rodina si určitě pochutná, protože nad Itálii na talíři skutečně není!

Recepty jsou tady velice různorodé

V dnešní Itálii je spoustu různých kulturních vlivů, někde vládne chladný sever, jinde zase více jižní motivy. A pro lasagne tohle platí také! Některé doprovází špenát a cuketa, jiný region zase miluje houby a má je rád opravdu všude. Hledejte proto jen trochu inspirace a namíchejte si třeba i nějaký vlastní recept, podle chuťových preferencí. V kuchyni neplatí, že kdo nic nedělá, ten také nic nezkazí. Naopak, trochu víc improvizace nemůže nikdy uškodit. V originálním receptu nechybí mleté maso, italská slanina, mrkev, celer a cibule, stejně jako trochu červeného vína. Šanci musí dostat také olivový olej, vždyť jste přece v Itálii, kde hraje doslova a do písmene první ligu! Může z něj být i pěkný dárek pod vánoční jedličku nebo k narozeninám, že? Je to opravdový originál, jímž se blýsknete!

Další dobrotou, která se hodí spíše pro podzimní stolování, je dýňová polévka. Jde o zeleninu, která je sice doma spíše za Atlantikem, ale hledá si cestu i na náš stůl. A nutno podotknout, že se jí tento záměr opravdu dobře daří! Spoustu vitamínů a minerálů, příjemná chuť a řada různých chutí, které se spojí v jeden velmi harmonický celek. Kdo by odolal dýním, že? V receptu nechybí kokosové mléko nebo šťáva z citronu, nechte si proto chutnat!

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper