Úterý, 23 července, 2024
novinky

Špatné vzpomínky ožily. Holdenerová si při pádu zranila ruce a nestihne start sezóny

Redakce doporučuje

Jedna z největších soupeřek Petry Vlhová ve Světovém poháru Wendy Holdenerová utrpěla při kondičním tréninku zranění obou rukou.

Pravda, SITA 06.10.2021 12:26 SR Slovensko Lyžování SP slalom ženy 1. kolo ZAX Foto: TASR, Michal Svítok
Švýcarská lyžařka Wendy Holdenerová na trati během 1. kola slalomu Světového poháru alpských lyžařek 6. března 2021 v Jasné.
Start sezóny v Söldenu (23. a 24. října) tak bude s určitostí bez Švýcarky. Není vyloučeno, že se nepředstaví ani na dvou listopadových slalomu ve finském Levi.

Deník Blick ve středu dopoledne přinesl zprávu s nadtitulkom „Lyžařský šok“!

K úrazu mělo přijít na švédské bedně. Při pokusu vyskočit na ni spadla a zlomila si zápěstní kůstky na obou rukách. Měla však štěstí v neštěstí, podle Švýcarského lyžařského svazu operace není nutná.

Michelle Gisinová, Federica Brignoneová, Petra Vlhová
ČTĚTE VÍCE
Po pár krocích lapala dech, jen spala a jídla. Vyzve Vlhová a spol. už v Söldenu?
„Díky včasnému zásahu a určení správné diagnózy odhadujeme, že závodnice může začít s volným lyžováním přibližně o měsíc.

Pak půjdou její ruce na rentgen a ten ukáže, zda bude připravena na závody v Levi nebo ne, „vysvětlili Švýcaři na svém národním lyžařském webu swiss-ski.ch.

Podrobnosti přidal i lékař ženského týmu Walter O. Frey: „Zlomené kosti v zápěstích musí být zcela zahojené. Dnešní technika a obzvláště ve slalomu vystavuje zápěstí velkým silám. „

Vlhová
ČTĚTE VÍCE
Nehledala nic, našla všechno. Holdenerová záři po boku exhokejistu
Švýcarský deník připomíná, že tréninkové zranění připomnělo Holdenerovej špatnou vzpomínku na loňskou podzim. Tehdy se také zranila a vynechány tréninkové týdny se podepsali na sezóně.

Osmadvacetiletá Holdenerová je dvojnásobná mistryně světa v alpské kombinaci, z týmové soutěže má ve sbírce zlato ze ZOH 2018 i MS 2019.

Celkově třikrát se v kariéře postavila na nejvyšší stupeň v závodech Světového poháru, ale ani jednou to nebylo v její nejoblíbenější disciplíně – slalomu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Výběr materiálů pro pánské spodní prádlo: pohodlí a kvalita jako priorita

Spodní prádlo je nepostradatelnou součástí každodenního života a základem pohodlného nošení je volba správného materiálu. V posledních letech se...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img