Úterý, 17 ledna, 2023
novinky

Minimalistická noblesa

Redakce doporučuje

Single malt, cold brew, kvásek, med…chutě, vůně a barvy, které svou rafinovaností přesvědčují celé generace o tom, že k dokonalosti toho moc netřeba.

Základem luxusu je dokonalost. Precizní práce, materiál, tvary jako vytesané do žuly nebo něžně uhlazené rukama sochaře do perfektní formy. Minimalismus je dokonalost. Není to styl, je to prostor, který dovoluje vyniknout skutečné kvalitě.

Krály minimalismu v módě byly Calvin Klein, Donna Karan či Helmut Lang. Jejich módní tvorba se nesmazatelně zapsala do módních bible a nasměrovala další generace tvůrců nadčasového stylu. V duchu minimalismu se nese i nejnovější kolekce bot CCC – Gino Rossi.

Atmosféra kolekce je tajemná, zahalená rouškou šera, ve kterém se jako paprsek světla půlnoční lampy na dlažebních kostkách zalesknou lakované kožené modely z kolekce Ginno Rossi. Funkcionalismus, vyvážené stileté podpatky, jemně hranaté špice bot, střihy vytvářející siluetu, která evokuje časy minulé. Ty ožily, vytříbily se a vyhrály si s detaily tak, že nezbývá než se zatajeným dechem dívat.

Bond, James Bond
Objektiv Mateusze Stankiewicze, jednoho z nejoceňovanějších současných Polských módních fotografů zachytil kolekci tak, že hned na první pohled dýchá atmosférou starších „bondovek.“ Saka, skládané kožené sukně, striktně ohrnuté úpletové roláky a fascinující kabelky, pánské kufříky a ruk. upoutají zpracováním.

Kolekci dominují teplé, zemité barvy, hluboké, chladné antracitové tóny, barvy archivního červeného vína, medu, skořice. Mezi botami v nejnovější kolekci mají většinové zastoupení kotníkové boty se šněrováním nebo bez něj. Monumentálně vysoké kozačky na silnějších či štíhlých podpatcích si přímo ptají koženou skládanou sukni v přiměřené „britské královské“ délce. Chelsea boty touží po úpletu a dámské či pánské mají v některých momentech až unisex charakter. Znovuobjevené a zušlechtěné „kozačky“ se vyniknou v kombinaci s kalhotami vyžehlenými „na pupeny“ nebo s jemně se rozšiřujícími kalhotami či úpletovou pouzdrovou sukní. Chino kalhoty jsou zárukou skvělého „matchu“ s mokasíny, které se nebojí uhlazených třásní a ok řetězů.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořiďte si 3D vánoční stromek. Je k nerozeznání od toho živého

Vánoce jsou „za rohem“. To většinu z nás vede k tomu, že nakupujeme vánoční dárky, řešíme vánoční cukroví i vánoční výzdobu....
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img