Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak dítě motivovat k učení se doma

Jak dítě motivovat k učení se doma

Máte doma děti, které jsou školou povinné, a nechce se jim doma učit? Najděte způsob, jak je motivovat k plnění domácích úkolů i samostudiu. Poradíme vám, jak dítě podpořit při jeho studiu tak, aby ho škola bavila.

Pozitivní motivace

Podpořte své děti k lepším studijním výsledkům pozitivní motivací. Je na vás, zda zvolíte odměnu v podobě výletu nebo třeba nových školních pomůcek. Máte pocit, že vybavení do školy vaše děti nebude motivovat? Nechte je, aby si vybrali barvu školního batohu a vsaďte na ergonomické prvky, které ulehčí nošení batohu. Skvělou odměnou však může být i nový školní penál a další pomůcky, které jsou ve škole potřeba.

Škola hrou

Učení se rozhodně nemusí rovnat “mučení”. Mnohem lepší bude pro vás i pro vaše děti škola hrou. Snažte se o zpříjemnění povinností a plnění domácích úkolů. Vyzkoušejte odměnový systém pomocí nálepek a třeba i malých bonbonů. Zapojte do učení klidně i mladší nebo naopak starší sourozence. Můžete si doma uspořádat i soutěž ve čtení, psaní nebo počítání.

Odpočinek je potřeba

Zkuste se s dětmi domluvit, kdy je pro ně příjemnější se učit. Některé děti přijdou ze školy a chtějí si udělat úkoly rovnou, a poté mít volno. Jiné děti si potřebují odpočinout od školy, chvíli vypnout hlavu a udělat si úkoly třeba večer. Nepřetěžujte děti a dopřejte jim potřebný odpočinek. Budete příjemně překvapeni, že následně zvládnou i náročnější úkoly mnohem rychleji a lépe.

Mluvte spolu

Snažte se nevytvářet v dětech obavy a učte je, že vám mohou říct cokoliv. Nechcete přece, aby se bály chodit domů se školy se špatnou známkou nebo vám tajily, co jim ve škole nejde. Najděte způsob, jak společně každý problém vyřešit a najít si na škole to, co je příjemné. Připomeňte jim, že ve škole mají kamarádi, užívají si školní výlety a nenudí se. Připomeňte jim také, že se naučí věci, které se jim v životě budou hodit a na základě učení se mohou zajímat i o svou vysněnou práci.

Předchozí článek
Podzim je tu aneb jak se postarat o svoji pleť?
Další článek

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper