Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyPodzim je tu aneb jak se postarat o svoji pleť?

Podzim je tu aneb jak se postarat o svoji pleť?

Proměnlivé počasí a nižší teploty nám dávají zcela jasně najevo, že teplé dny jsou za námi a nastává podzimní čas. Toto specifické počasí si žádá i lehké změny ve vaší beauty rutině, proto přinášíme pár tipů, jak na to, i během podzimních plískanic.

Čištění se nevyhnete

Ať je jaro nebo zima, pravidelnému čištění pleti ráno a večer se nevyhýbejte. Odstraňte zbytky make-upu i nečistoty, které se vyplavily během spánku a nedejte nedokonalostem pleti žádnou šanci. Pro tyto účely můžete využít čistící gel, balzám nebo mléko – záleží na tom, jakou máte preferenci.

Vsaďte na hutnější krémy

V létě upřednostňujeme krémy s lehčí texturou, nicméně teď je dobré vytvořit větší ochranný štít pro pleť, která je v podzimním počasí více namáhaná. Proto vyměňte kelímek krému stejně tak, jako si vyměňujete šatník a svou pleť náležitě chraňte.

Hydratujte i na podzim

Vyhýbání se hydratačním produktům, aby vám venku nepopraskala pleť, je už vyvrácený mýtus, nicméně opakování je matka moudrosti. Proto do své beauty rutiny zahrňte i pleťová séra, která můžete schovat i pod hutný krém – stačí jen po nanesení chvíli počkat, než se produkt opravdu vstřebá.

Změny i v líčení

Letní podmínky a chuť se trochu opálit nás často v teplých měsících vedou k používání BB krémů, které jsou mnohem lehčí než make-up. Změnou klimatických podmínek se tak intuitivně vracíme k make-upu, který je další ochranou pro naši pleť.

Péče i v noci

Co jste nestihli přes den můžete dohnat v noci. Stačí vám noční krém či pleťová maska a vaše pleť dostane adekvátní výživu. K takové péči doplňte i adekvátní spánek, bez kterého se velkých zázraků nedočkáte ani s těmi nejkvalitnějšími krémy.

Přechod na podzimní rutinu nemusí být nijak náročný, stačí jen vyměnit pár produktů, které vám pomohou k cestě za zdravější pleť. Myslete na sebe a dopřejte si to nejlepší.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper