Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyKdyž rozchodem vztah nekončí: Vrátit se ke svému ex je možné, ale...

Když rozchodem vztah nekončí: Vrátit se ke svému ex je možné, ale jen za určitých podmínek

Zatímco někteří považují obnovu vztahu s expartnerem jako zbytečnou chybu, jsou lidé, kteří tvrdí, že právě rozchodem a časem od sebe si polovička dokáže uvědomit určité okolnosti – a tím samozřejmě vztah nabírá na kvalitě. Kdy to ale má a nemá smysl?

Komunikace jako základ
Bez ní to nejde – a to v jakémkoli vztahu, ať už partnerském či přátelském. Ještě předtím, než se rozhodnete dát svému bývalému příteli šanci na nový začátek, je třeba, abyste si všechno vyprávěli. Tím nemáme na mysli neshody, které se odehrály před třemi lety a které koneckonců byly jen výbuchem špatné nálady. Zamyslete se, co vás nejvíce trápilo ve vztahu, v čem vaše komunikace selhávala – a snažte se to napravit. Samozřejmě, stejná zpětná vazba by měla pocházet iz druhé strany. Bez odkomunikování základů to prostě nepůjde.

Sjednejte si strategii, v čem byste se měli oba zlepšit – a narovinu přiznejte, které věci jednoduše odmítáte změnit. Jinak se zřejmě vrhnete do slepé uličky a všechno trápení, které jste si už jednou zažili, jen znásobíte.

Udobřete si okolí
Po rozchodu se tábory přátel většinou rozdělí na dvě strany – a to dokonce i ty společné. Ty, kteří drží u vašeho partnera a ty, kteří zase drží stranu vám. I proto se doporučuje nezatahovat do konfliktů zejména okolí, nakolik to může negativně ovlivňovat při celkovém budování vztahu. Pokud jednou vašeho expartnera v zánětu hněvu vykreslíte jako egocentrika, který vám nikdy nevěnuje žádanou pozornost, jen stěží lze od vašich kamarádek očekávat, že ze dne na den změní názor. Snažte se ještě předtím, než se dáte oficiálně dohromady, promluvit spolu se svými přáteli – racionálně, bez vášnivých emocí. Koneckonců, i ti vám chtějí jen nejlépe a občas nám umí nastavit zrcadlo, do kterého se kvůli zamilovanosti odmítáme podívat.

Stejné priority
Vztah, který nemá stejný cíl, je již předem odsouzen k zániku. Pokud váš expartner touží jen po vaší přítomnosti a nadále si neumí představit, že by měl mít s vámi jednoho dne rodinu, zamyslete se. Je to to, co chcete i vy? Pocit blízkosti druhého člověka je příjemný a nepochybně v nás vyvolává pocit bezpečí, avšak za cenu zničených očekávání se to nevyplatí.

Neříkáme, že máte hned žádat o zásnubní prsten nebo si brát společnou hypotéku. Oba byste však měli mít jasno v tom, co od života chcete – abyste nemrhali nejen svým časem, ale také časem toho druhého.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper