Je jedno, jestli cvičíte, tři nebo pětkrát do týdne, pokud chcete ze svého tréninku vytěžit maximum, prozradíme vám, jak zvýšit jeho efektivitu.
- Kombinace, které zaručí úspěch
Pokud začínáte trénink vždy kardiem, je důležité, abyste i při něm střídali různé formy. Nemusíte vždy jen běhat, zkuste kolo, poklus či brusle. Když si totiž zvykne tělo jen na jeden typ pohybu, postupem času jej dostanete do rutiny a ono přestane spalovat. Čili určitě je třeba i v rámci samotného kardia, věci obměňovat.
Čtěte také: 5 potravin, které si na podzim musíte dopřát: Mají protizánětlivé účinky a hubnoucí efekt je jejich velkým žádoucím účinkem
- Zdvojnásobte účinek svých cvičení složenými pohyby
Pokud chcete vidět výsledky na sobě celkově ao něco rychleji, vsaďte na zdvojnásobení účinku jednotlivých cviků. Maximalizujte svůj čas a výkon tak, že si vyberete pohyb, který procvičí více svalových skupin dohromady.
Složenými cvičeními, při kterých používáte celé tělo, aktivujete i menší pomocné svaly a zároveň spálíte i více kalorií. Ideální je například plank, při kterém zvedáte nohy či ruce.
- Stanovte si cíle
Nemusí to být hned ubývající centimetry v pase či menší číslo na váze. Zaměřte se na to, kam se chcete v rámci cvičení posunout. Vždy něco přidejte, zvyšte výkon a stanovte si, čeho v rámci jednotlivých cviků chcete dosáhnout.

Každý malý krok, který uděláte, je lepší než neudělat žádný. Snažte se vždy zacílit na nějakou oblast a na ní pracujte.
- Soustřeďte se na to, co děláte
Při samotném cvičení je koncentrace mimořádně podstatná. Nezapomínejte se proto naplno soustředit na svůj výkon, jelikož i díky tomu, umíte z tréninku vytěžit maximum. Pokud cítíte svaly, které procvičujete, děláte to správně. - Pravidelně si dopřejte odpočinek
Toto není žádné klišé, ačkoli to tak může znít. Opak je pravdou. Příliš mnoho cvičení a nadměrná zátěž, vede jen k přetížení organismu, oslabení imunitního systému a to vše oddaluje cíl, který jste si stanovili.