Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZdravíElon Musk: Před čínskými automobilkami mám respekt

Elon Musk: Před čínskými automobilkami mám respekt

Čínské elektromobily už dávno nejsou jen „haraburdím“. Mnozí experti si myslí, že představují konkurenci, kterou tradiční značky hluboko podceňují.
Čínské automobilky sice jen startují svou evropskou ofenzívu a zatím hrají okrajovou roli, ale tempo, jakým se rozvíjejí, může být brzy zničující pro tradičních automobilových producentů. Poukázal na to nedávno i Elon Musk, šéf Tesly, který se zúčastnil konference World New Energy Vehicle Congress v čínském Chaj-nane. „Před čínskými automobilkami mám velký respekt,“ uvedl Musk. A dodal, že je považuje za nejkonkurenceschopnější na světě. „Zejména proto, že jsou velmi dobré v softwaru.“ Zároveň zdůraznil, že právě software, zvláště ten pro autonomní řízení, bude tím, co bude nejvíce ovlivňovat budoucnost autobrandže.

NIO SE8 – Euro NCAP 2021
ČTĚTE VÍCE
Euro NCAP: Dvě čínské auta ‚zahviezdili‘ v crashtestech. Ale i vodík a elektřina
Ve svém přesvědčení není sám. „Hrozbu“ čínských automobilek si uvědomují i ​​další osobnosti. Například uznávaný analytik Sandy Munro tvrdí, že „tradiční automobilky v oblasti elektromobility selhaly a nyní dohánějí zmeškané“. Nedával si servítky, když dodal, že některé z nich to trpce litují, pokud si bude vrcholový management nadále myslet, že Čína produkuje „krámy“. A šéf Renaultu Jean-Dominique Senard se zas vyjádřil, že tradiční značky budou brzy čelit prudké konkurenci z Číny. „Musíme se rychle vzpamatovat a postavit se novým uchazečům o evropský trh, kteří prodávají levné, ale důvěryhodné auta.“

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper