Sobota, 3 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a Návody3 věci, které vám pomohou překonat partnerovu nevěru: Psycholog radí držet se...

3 věci, které vám pomohou překonat partnerovu nevěru: Psycholog radí držet se těchto zásad

Nevěra otevírá témata, která byla dříve ve vztahu tabu
O tom, že nevěra bolí jako svině asi není třeba ani diskutovat. Pocit, kdy vám sevře hrdlo, neumíte se nadechnout a zároveň vám jde srdce vyskočit z hrudi je asi nejsnáze popsatelný. Ale to, co řešíme v hlavě a v rámci emocí je věru nepopsatelné. Přežít to ze strany podvedeného a podvádět nemá sice přímou úměru, ale emoční stránka se stále projevuje ve velkém.

Nevěra zkrátka vždy zasáhne celou rodinu a všechny její členy. Mnohokrát v ní totiž objevíme svoji novou identitu a žijeme život, jaký nemůžeme prožívat v reálu. Takže se nám v této rovině mimořádně líbí. Když se však o ní dozví naše polovička, nastává zlom a provinění se prohlubuje iu nevěrníka.

Paradoxně, když odejde prvotní zklamání, pocit beznaděje a ublížení, může vztah dvojice samotné ještě posílit. Mnoho vztahů dokáže z nevěry skutečně odejít silněji.

„Otevírá to témata, která dříve byla spíše tabu. Je to chvíle, kdy spolu zase musíme začít spolupracovat a zaměřit se na náš vztah, aby se důvěra obnovila. Jen tak můžeme i nadále kreovat společnou budoucnost,“ vysvětluje psyholog Mgr. Matěj Milač.

Tři věci, které vám pomohou nevěru zvládnout, pokud se rozhodnete ve vztahu pokračovat:

  1. Přestaňte jednat impulzivně – nedělejte hned uzávěry, nebalte si věci a nestahujte se z bytu. Počkejte, nechte vychladnout emoce a položte si otázku, zda chcete dát ještě šanci tomu, co mezi vámi bylo, než se nevěra projevila.
  2. Přijměte své myšlenky – Nehrajte si na hrdinku. Pokud potřebujete, plačte, pokud chcete křičet křičte. Nebojte se být smutná a zraněná. Máte na to právo. Navíc vás to posune do dalšího levelu přijetí situace, což vám pomůže střízlivěji se rozhodovat.
  3. Hledejte příležitosti – Odpovězte si na otázky, co vám tento vztah dává. Co pro vás partner znamená, proč ho milujete, co máte na něm nejraději. A nejdůležitější je to, proč s ním chcete zůstat. Dokážete si život bez něj představit? To je ta nejzásadnější otázka.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper