Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyCo a proč neskladovat v garáži

Co a proč neskladovat v garáži

I když je garáž ideálním místem, jak zvětšit skladovací prostory svého domu, měli byste si dát pozor na to, co do garáže umístit a co naopak ne. Poradíme vám, co můžete bez problémů skladovat v garáži a pro co najít raději vhodnější místo.

Bezpečnost na místě

Pozor byste si měli dát na chemické látky, ať už se jedná o barvy, laky, ředidla a podobné. Obezřetní buďte hlavně v případě, pokud je za garážovými vraty nejen místo pro parkování auta, ale také pracovní ponk a garáž používáte jako dílnu. Myslete na to hlavně při broušení a dalších činnostech, kdy mohou odletovat jiskry. Mějte veškeré hořlaviny zajištěné a umístěné v dostatečné vzdálenosti.

Potraviny raději do spíže

I když máte za posuvnými garážovými vraty dostatek místa na prostorný regál nebo skříň naplňte je raději sezónním sportovním vybavením, nářadím nebo pomůckami pro práci na zahradě. Vyhněte se skladování potravin v garáži. Nejenže by potraviny mohly být cítit po motorovém oleji a palivu z auta, ale také byste mohli do garáže přilákat myši a potkany.

Pozor na plíseň

Vyhněte se také skladování věcí, ve kterých se může objevit plíseň. Mezi takové patří například mokré dřevo, ale také knihy, časopisy nebo papíry. Počítejte s tím, že i když často otevíráte sekční garážová vrata, abyste vyjeli s autem nebo garáž vyvětrali, stejně se jedná o nevytápěný a vlhký prostor. Myslete na to, i když byste v garáži chtěli například sušit mokré dřevo, určené k topení.

Oblečení raději na půdu

Nenechávejte v garáži uskladněné ani oblečení. Raději jej dejte do vakuovacího pytle a odneste na půdu. V garáži by se vám do oblečení mohli dostat škůdci, například moli. Pokud chcete využít garáž k uskladnění letních bot v zimě a zimních obuvi v létě, vždy se snažte boty zavázat do pytle tak, abyste omezili přísun vzduchu i potencionálních škůdců.

Věci, které by se zničily

Do garáže rozhodně nepatří ani spotřebiče a další elektronické věci, kterým vlhké prostředí nesvědčí. Myslete na to i při využívání garáže jako dílny. Pokud je to možné nenechávejte v zimních teplotách v garáži žádné elektronické vybavení, a to obzvlášť v případě, že v garáži netopíte.

Předchozí článek
5 zajímavostí, které jste o kávě možná nevěděli
Další článek
5 tipů, jak jednoduše podpořit svou imunitu

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper