Úterý, 21 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a Návody5 tipů, jak jednoduše podpořit svou imunitu

5 tipů, jak jednoduše podpořit svou imunitu

Chladnější počasí s sebou nese i méně slunce, nižší teploty nebo jejich časté změny, což přináší i častější výskyt nemocí. Abychom šli naproti svému zdraví, je potřeba umět zpomalit a starat se o své tělo i duši. Jaké kroky podniknout, abychom se těšili dobrému a komplexnímu zdraví?

Vsaďte na zeleninu a ovoce

Zdravá strava je důležitá po celý rok, nicméně v zimních měsících je nutné myslet zejména na dostatek zeleniny a ovoce. Nejen, že dostatek vlákniny pomůže vašemu zažívání, ale vitamíny a minerály skvěle vyživí vaše tělo.

Otužujte se

Otužování je jednou ze skvělých věcí, jak vycvičit své tělo. Nemusíte hned začít s ledovými sprchami každé ráno, stačí si po horké sprše osprchovat nohy studenější vodou nebo třeba navštěvovat saunu. Vyhledejte si nějaký wellness klub ve vašem městě a začněte s novým rituálem.

Hýbejte se

I když je venku stále chladněji, je důležité vyjít alespoň na pár minut ven na čerstvý vzduch. Ať už vsadíte na venkovní fitness trénink, vyběhnete do přírody nebo si užijete pomalejší procházku, každý krok se počítá. Pokud preferujete cvičení uvnitř, např. na sálové lekci funkčního tréninku nebo hodiny tance, zkuste na cvičení dojít pěšky nebo vystupte alespoň o zastávku dříve.

Zpravidelněte svůj spánek

Chodit spát každý den v jinou hodinu a jinak i vstávat může být pro náš organismus velice namáhavé. Proto zkuste svůj spánek zpravidelnit a zapracovat na tom, abyste si ho dopřáli dostatek. Jen v případě, že budete dostatečně odpočinutí, si udržíte i dobré zdraví.

Vyzkoušejte meditace

Zpomalit se, na chvíli zastavit svět a myslet jen na svůj dech může být balzám pro duši. Pokud se v podzimním nečasu více zabýváte svými myšlenkami nebo máte prostě jen horší období, vyzkoušejte meditace nebo hodinu u terapeuta. Je jen na vás, jakou možnost zvolíte, ale zkuste neopomíjet ani své duševní zdraví.

I když se může zdát, že se jedná o mnoho kroků, které je nutné o kousek zlepšit, zkuste začít postupně – např. každý měsíc můžete do svého života zařadit nový zvyk, na kterém budete aktivně pracovat.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper