Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyProbiotika, retinol či kyselina hyaluronová: Které složky by měla vaše kosmetika obsahovat...

Probiotika, retinol či kyselina hyaluronová: Které složky by měla vaše kosmetika obsahovat během podzimu?

V podzimním období potřebuje naše pleť speciální péči. Víte, co jí dopřát a které produkty byste naopak měli odložit? Chcete-li se vyhnout jakýmkoli kožním defektům, ovládat to je klíčové.

 1. Retinol
  Zatímco v letním období mu je třeba dát STOP, nyní přichází čas, kdy po něm můžete opět sáhnout. Daný vitamín A dokáže zpomalit předčasné známky stárnutí, zmírňuje poškození pleti od každodenních vnějších vlivů a také sjednocuje tón pleti. Dokáže velmi rychle stimulovat produkci kolagenu, působí proti akné a především účinně vyplňuje vrásky.

Přestože je skvělým pomocníkem, pokud jej používáte, nikdy jej nekombinujte s produkty s kyselinou salicylovou, která se používá v přípravcích na akné. Způsobili byste pokožce zbytečné problémy.

 1. Kyselina hyaluronová
  To, co pleť dokonale hydratuje, je právě kyselina hyaluronová, aktivní látka, která se přirozeně vyskytuje v pleti. V podstatě přitahuje a zadržuje vodu ve vnitřních vrstvách kůže a vytváří vyplněný efekt. Je velmi účinná zejména proti samotným vráskám, nejednotné textuře a drsnému povrchu pleti. Jen s přibývajícím věkem je třeba ji pokožce dodávat, právě prostřednictvím produktů.

Sáhněte po krémech, skvělá jsou séra, ale dobré je užívat ji i vnitřně. Má totiž také uklidňující a antioxidační vlastnosti. Díky tomu je vhodná pro všechny typy pleti, dokonce i pro pokožku náchylnou k ekzému.

 1. Probiotika
  Přestože si je mnoho lidí spojuje spíše s trávicím systémem, probiotika hrají důležitou roli i při péči o pokožku. Pomáhají udržovat kožní bariéru zdravou tím, že regulují produkci mazu, udržují pokožku přirozeně hydratovanou a snižují její citlivost. Zároveň zmírňují škodlivé účinky stresu a UV záření.
 2. Vitamin C
  Kromě toho, že se jej doporučuje užívat, měli byste jej dopřát i své pokožce. Vitamin C rozjasňuje pleť, pomáhá redukovat pigmentové skvrny a výrazně urychluje produkci kolagenu.

I zde si však dejte pozor, abyste jej nekombinovali s produkty, které obsahují retinol a zároveň i kyselinu salicylovou. Zbytečně byste pleť jen podráždili a přesušili.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper