Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyVyhněte se těmto 3 základním chybám při investování do kryptoměn

Vyhněte se těmto 3 základním chybám při investování do kryptoměn

Investování a obchodování s kryptoměnami samo o sobě nese mnoho rizik, mnoho nováčků však dělá zbytečné chyby, které je stojí nemálo dolarů (a nervů).

1.   Nenechávejte své tokeny v digitálních peněženkách

Jestliže budete i jen trochu úspěšní investoři, měli byste si své kryptoměny převést na stablecoiny a uložit si je do hardwarové peněženky neboli trezoru. Pokud je budete potřebovat k obchodování nebo placení transakcí, můžete si je kdykoliv poslat zpátky do své digitální peněženky. Offline peněženku jednoduše připojíte k počítači a zadáte svůj PIN.

Ochráníte se tak od hackerů, kteří by mohli vaši online peněženku vybílit.

2.   Pozor na nesprávné adresy peněženek

Přeposílání Bitcoinu a jiných tokenů jako je například Litecoin, vyžaduje zadávání adres příslušných peněženek. Jakmile zvolíte špatnou adresu nebo síť (BEP20, ERC20 apod.), pravděpodobně své tokeny už nikdy neuvidíte. U větších transakcí to rozhodně zabolí, proto se vždy raději třikrát ujistěte, že zadáváte správnou adresu.

3.   Zapomenutá hesla k peněženkám

Pokud se pustíte do investování s kryptoměnami, počítejte s tím, že budete mít několik peněženek (např. Metamask, Yoroi, Sollana) a budete obchodovat na několika burzách.

Pokaždé si budete muset vytvořit silné heslo a opsat si někde tzv. „seed“ nebo „seed phrase“, což je většinou přes 10 slov, které slouží k obnovení přístupu k peněžence, pokud byste například zapomněli heslo apod.

Nejlépe byste si měli veškeré tyto informace opsat ručně na papír a uložit je na bezpečné místo. Pokud si nastřádáte slušné mění, určitě byste k němu totiž nechtěli ztratit přístup.

Zorientovat se ve světě kryptoměn není snadné. Pochopit, jak s nimi co nejbezpečněji investovat tedy bude nějakou dobu trvat. Pokud se však vyhnete těmto základním chybám, vyhnete se aspoň nějakým frustrujícím chvilkám.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper