Sobota, 3 června, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak si pomoci v případě podzimních neduhů?

Jak si pomoci v případě podzimních neduhů?

Přechodné období, jako je podzim, s sebou přináší nejrůznější neduhy. Kromě podzimní únavy můžeme pociťovat třeba padání vlasů nebo bolesti hlavy. Jak vše otočit ve váš prospěch a pomoci si od všech negativních vlivů, které se na nás s příchodem chladnějších měsíců v roce valí?

Vyzrajte na křeče

Ať už vás trápí silné menstruační nebo svalové křeče, jako první pomoc nasaďte hořčík. Ten má příznivý vliv nejen na tyto problémy, ale i na podrážděnost, špatný spánek nebo třeba velkou únavu. Hořčík ocení i budoucí maminky, kterým se hořčík předepisuje jako první pomoc na bolesti svalů.

Zatočte s podzimní únavou

Podzimní únava trápí nejednoho z nás. Pokud na ni chceme vyzrát, je dobré zařadit do svého jídelníčku vitamín B a železo, které najdeme např. v luštěninách nebo v listové zelenině. Dobrým pomocníkem na únavu či sníženou imunitu je i vitamín D, který nám může pomoci i při náhlých změnách nálad nebo při bolestech svalů.

Zaměřte se na vlasy

S přechodem z léta na podzim se úzce pojí i lámavost nehtů či padání vlasů. Pokud se tento problém týká i vás a rozčilujete se při pohledu na hřeben, je dobré začít jednat. Pro zklidnění situace je dobré užívat zinek, který má příznivý vliv na jejich pevnost a lesk.

Skoncujte s bolestmi hlavy

Dny se zkracují, večery prodlužují a náš denní rytmus i diář vypadá o dost jinak než v letních měsících. To s sebou přináší i méně energie nebo třeba bolesti hlavy a migrény. S těmito symptomy nám mohou výrazně pomoci minerály jako je např. jód, který je dobrý i na problém se štítnou žlázou.

Kvalita stravy je důležitým faktorem, který určí, zda bude naše tělo silné a zdravé či nikoliv. Pokud řešíte tyto nebo podobné aspekty, je dobré zaměřit se nejen na přísun zdravé stravy, ale i náš životní styl a adekvátní suplementaci.

Předchozí článek5 tipů, jak jednoduše podpořit svou imunitu
Další článekVyhněte se těmto 3 základním chybám při investování do kryptoměn

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper