Úterý, 21 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyProč se pustit do úklidu v autě

Proč se pustit do úklidu v autě

Připravujete své auto na zimu a věnujete pozornost hlavně exteriéru? Přinášíme vám tipy, proč se zajímat i o interiér svého vozu. Víte, co si přibalit s sebou na cesty, jak si zpříjemnit jízdu a proč mít v autě uklizeno?

Každodenní jízda autem

Berete do ruky autoklíč každý den a vyrážíte do práce, do posilovny nebo na pracovní cesty? Zkuste si někdy schválně spočítat, kolik času strávíte na cestách. Pak si spočítejte, kolik času strávíte doma na gauči. Možná zjistíte, že v autě trávíte většinu času, a tím pádem se z něho stal takový váš malý obývací pokoj. Přizpůsobte si prostor auta tak, aby vám zaručoval zasloužené pohodlí a komfortní cestování.

Úklid na prvním místě

Snažte se v autě pravidelně vysávat a utírat prach. Počítejte s tím, že čím je venku větší zima a v autě topíte, tím víc vás může prach a nečistoty dráždit. Nedělejte si z auta ani odpadkový koš. Veškeré odpadky od pití a od jídla rovnou vyhazujte, případně si do auta pořiďte malý odpadkový koš, který budete pravidelně vysypávat. Myslete také na pohodlné potahy, ideálně ty, které se dají prát.

Co v autě nesmí chybět

Nejen pro dlouhé cestování, ale i při každodenní cestě do práce, a to hlavně v zimě, oceníte v autě škrabku na led, smetáček, ale i tažné lano nebo startovací kabely a sněhové řetězy. V autě byste měli mít také deku a polštář, kdybyste někde potřebovali přespat nebo chvíli v zimě čekat v autě, bez nastartování. Rozhodně se hodí mít v autě i nějakou suchou a trvanlivou svačinku. Přibalte si také brýle na noční řízení a svítilnu.

Pravidelná péče

Dopřejte svému vozu pravidelnou péči, nejen před zimou nebo po ní. Myslete na to, že byste měli kontrolovat technický stav auta i mimo povinnou technickou prohlídku. Nechte si seřídit tachometr, opravit řídící jednotku a zkontrolujte také bezpečností prvky. Zajistěte své auto pomocí alarmu a nechte si vyrobit náhradní klíč s imobilizérem. Je dobré mít od auta, alespoň dva autoklíče, jeden u sebe, druhý schovaný doma, případně u vašeho protějšku. Ušetříte tím spoustu starostí a stresu, hlavně v nečekaných situacích.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper