Úterý, 23 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyZačněte běhat i v zimě - poradíme vám, jak na to

Začněte běhat i v zimě – poradíme vám, jak na to

Chcete udělat něco pro svou kondici a začít s pravidelným běháním? Nemusíte čekat na jaro a lepší počasí. Poradíme vám, jak začít běhat i v zimě. Podpořte své psychické i fyzické zdraví. Vybavte svou domácí posilovnu a užijte si cvičení kdykoliv budete chtít.

Proč běhat

Chůze a běhání patří k nejpřirozenějšímu způsobu, jak se denně hýbat. Naplánujte si pravidelné cvičení a stanovte si například týdenní rozvrh. Možná vás překvapí, že běhání může být opravdu návykové a vy budete chtít, co nejdřív zařídit své domácí fitness. Běhání je nejen skvělým způsobem, jak se zbavit přebytečných kilogramů, ale můžete si při něm i odpočinout od práce, zbavit se stresu a na chvíli zapomenout na vše, co vás trápí. Vyběhejte své starosti a naučte se aktivně odpočívat. Vypněte na chvíli hlavu a vnímejte jen své tělo a svůj tep.

Jak začít

Na začátku rozhodně nemusíte uběhnout maraton ani běhat hodinu denně. Začínejte pomalu a pozvolna, jen tak se vyhnete svalové křeči a celkové nechuti k pohybu. Naplánujte si prostor pro cvičení buď brzy ráno, nebo odpoledne. Pokud pracujete doma, využijte volnou chvíli mezi prací k běhu. Běh oceníte hlavně v případě, že potřebujete na chvíli vypnout a „vyčistit“ svou mysl.

Co k tomu potřebujete

Abyste si užili běhání v zimě, a to klidně i v dešti nebo ve sněhu, začněte běhat v pohodlí svého domova. Pořiďte si běžecký pás, na kterém budete moct cvičit kdykoliv se vám zachce. K běhání doma si můžete pustit oblíbený film, seriál nebo hudbu, kterou máte rádi, a podporuje vás ve fyzické aktivitě. Na běhání si pořiďte běžeckou obuv, ve které bude pro vás tento pohyb příjemný.

Výhody domácího cvičení

Při běhání na běžeckém páse, stejně jako při jízdě na rotopedu nebo dalších posilovacích strojích ve vaší domácí posilovně, oceníte možnost obléct se tak, jak chcete. Nemusíte řešit počasí ani venkovní teplotu. Doma můžete i v zimě běhat v kraťasech a triku, stejně tak si užijte běh v legínách a tílku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper