Úterý, 21 března, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJak často krmit psy a kočky? A které potraviny jsou pro ně...

Jak často krmit psy a kočky? A které potraviny jsou pro ně jedovaté?

Zvířata by měla dostávat krmivo, které je speciálně přizpůsobeno jejich věku, velikosti, zdravotnímu stavu a úrovni aktivity. Jak často krmit psa a jak často kočku? Proč mezi nimi existují rozdíly a jak se co nejvíce přiblížit jejich přirozené frekvenci konzumace stravy? Které potraviny psům ani kočkám raději vůbec nedávat?

Pes vydrží bez jídla delší dobu než kočka

Když se řeší krmivo pro psy, mnoho chovatelů sáhne po granulích případně po konzervách pro psy. Jaké velkou porci ale psovi dát a jak často? Při řešení odpovědi na tuto otázku, je potřeba si uvědomit, že pes jako blízký příbuzný vlků, je přirozeně zvyklý na nárazový přísun většího množství potravy. Vlk, který uloví kořist, se nažere a pak může klidně několik hodin hladovět. Naopak kočka je v přírodě zvyklá konzumovat častěji menší porce. Tu si dá myš, tu ptáka, občas si s potravou pohraje. A tomuto režimu bychom se měli přizpůsobit i v domácích podmínkách.

Výhody krmení konzervami

Mezi nesporné přednosti krmení konzervami patří především možnost přesného dávkování. Pokud jde o konzervy pro psy, někteří odborníci doporučují podávat jednu konzervu na každých 15-20 kg tělesné hmotnosti denně. Každé zvíře je samozřejmě jiné a množství se může u jednotlivých psů lišit. Důležité je podívat se na etiketu konzervy a zkontrolovat, zda obsahuje všechny důležité živiny pro vašeho mazlíčka a také jaké je její doporučené dávkování.

Co psům ani kočkám nedávat?

Problémem bývá čokoláda a kakao, které obsahují dva nebezpečné alkaloidy – kofein a teobromin. Samozřejmě stejně škodlivá je i káva, která obsahuje stejné alkaloidy. Pro psy je nebezpečné také hroznové víno a rozinky. Cibule a česnek způsobují u koček a psů rozpad červených krvinek. Vařené brambory, které jsou často považovány také za toxické, naproti tomu kočkám ani psům neublíží. Dejte si ale pozor na ořechy. Některé druhy mohou způsobit okamžitou otravu. Nebezpečně jsou především makadamové ořechy a mandle. Jinak obecně platí, že kočkám by se nemělo dávat krmivo pro psy, protože jim může způsobit zdravotní potíže. Naopak psům kočičí konzervy dát můžete, maximálně po nich přiberou.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper